Sürdürülebilirlik

Tüm paydaşlarımız için değer yaratma hedefimizin lokomotifi konumunda olan “Sürdürülebilirlik” anlayışımız iş modelimizin merkezinde yer alıyor.

Kilometre Taşlarımız

2016 yılından bu yana Sürdürülebilirlik Raporlarımızı GRI standartlarına uygun hazırlıyoruz. BİST Sürdürülebilirlik Endeksi’nde 7 yıl üst üste yer alan ilk ve tek perakendeciyiz. CDP İklim Değişikliği ve CDP Su programlarına her yıl raporlama yaparak, 2016, 2017 ve 2019 yıllarında İklim Liderleri, 2020 yılında Su Liderleri arasında yer aldık. İyi Yaşam Markaları araştırmasında perakende sektöründe ikinci kez İyi Yaşam Markası seçildik.

Sürdürülebilirlik Komitemiz

Sürdürülebilirlik Komitemizde şirketimizin tüm ana fonksiyonları temsil ediliyor ve tüm departmanlara eşit katılım ve söz hakkı sunan bir tartışma ortamı sunuluyor. Sürdürülebilirlik Komitesi Başkanımız, hiçbir departmana bağlı olmayarak, şirketimizin uluslararası ilişkiler ve sürdürülebilirlik alanındaki çalışmalarının yönetimi için, departmanlar üstü bir görevle özel yetki sahibidir. Şirketimizin tüm ana fonksiyonlarının yıllık hedeflerinden en az birinin sürdürülebilirlik alanındadır.