Sıkça Sorulan Sorular

Danışmak istediğiniz konu hakkında bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Öncelikle hisse senedinizin mevcut durumda yürürlükten kalktığını ve yeni tertip hisse senetleri ile değişmesi gerekmektedir. Yeni pay alma kuponunuzun işlemlerini yaptırabilmek ve geçmiş yıllara ilişkin kar payı ödemelerinizi alabilmek için hisse senetlerinizi kaydileştirmeniz gerekmektedir. Kaydileştirme işlemlerinizi yaptırabilmek için adresinize en yakındaki Yapı Kredi Bankasına başvurmanız gerekmektedir. Kaydileştirme işlemini herhangi bir banka ya da aracı kurumda sahip olduğunuz “yatırım hesap numarasını” adresinize en yakındaki Yapı Kredi Bankasına bildirmek suretiyle gerçekleştirebilirsiniz. Yatırım hesabınız yok ise ilgili Yapı Kredi Şubesi tarafınızdan adınıza yatırım hesabı açılacaktır. Hisse senetlerinizi kaydileştirdiğiniz takdirde, bundan sonra Migros tarafından ileride yapılacak kar payı dağıtımları ve bedelsiz artışlara ilişkin sahip olacağınız haklar otomatik olarak hesabınıza yatırılacaktır.

Hayır. Hisse senetlerinizin üzerindeki kar payı ve bedelsiz hisse alma haklarınızı kullanabilmek için hisse senetleriniz ile birlikte adresinize en yakındaki Yapı Kredi Bankasına başvurmanız yeterli olacaktır.

Elinizde mevcut bulunan hisse senetlerini, bir aracı kurumda ya da hisse senedi alım satımı yapan bir bankada açtıracağınız bir yatırım hesabına yatırabilirsiniz. Böylece, tüm işlemleriniz sizin onayınızla otomatik olarak gerçekleştirilecek ve zaman kazanmış olacaksınız.

Bu konuda tüm sorularınızı yatirimci@migros.com.tr e-posta adresine de yönlendirebilirsiniz.