Destek olmak hepimizin görevi!

Migros; orman, sokak ve barınak hayvanlarının beslenmesi için, HAYTAP (Hayvan Hakları Federasyonu) işbirliği ile 2014 yılından bu yana “Kalan Tazeler Küçük Dostlarımıza” projesini gerçekleştirmektedir. Migros mağazalarında son kullanım tarihi yaklaşan ancak hala tüketilebilir olma özelliğini koruyan gıda ürünleri, HAYTAP yetkililerine teslim edilerek hayvanların beslenmelerine destek olunmaktadır. Proje kapsamında, 2016 yılında 40 ilde 338 Migros mağazasından HAYTAP’a 45,3 ton gıda desteği yapılmıştır.

Diğer Sosyal Destekler

Migros tarafından 2016 yılı içerisinde çeşitli kurum ve kuruluşlara, sosyal yardımlar gerçekleştirilmiştir:

Migros her sene Kurban Bayramı’nda Migros ve Migros Sanal Market müşterilerine Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı’na bağış göndermeleri için fırsat tanımaktadır.

Migros Sanal Market üzerinden alışveriş yapan Migros müşterileri; Koruncuk Vakfı, TEGV ve Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı‘na (Ziçev) bağış siparişi vererek bağışlarını güvenli ve kolayca ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasını sağlamaktadır.
Ariel (P&G) ile yürütülen ve gelenekselleşen “Çocuk Kıyafeti Bağış Kampanyası” ile Migros, 220 bin çocuğa 500 bini aşkın kıyafet bağışının yapılmasına destek vermiştir. Kampanya döneminde Migros mağazalarında satılan her Ariel markalı ürünle yardıma ihtiyacı olan çocuklara yepyeni bir bayram kıyafeti armağan edilmiştir.

Migros, 2016 yılında sosyal yardım amacıyla vakıf ve derneklere 537.416,40 TL tutarında bağışta bulunmuştur.