Destek olmak hepimizin görevi!


Migros’un HAYTAP (Hayvan Hakları Federasyonu) ile yaptığı protokol kapsamında belirli Migros mağazalarında son kullanım tarihi aynı gün dolan ürünler HAYTAP yetkililerine teslim edilerek sokak hayvanlarının beslenmesine destek olunmaktadır.


Sosyal yardımlar


Migros’un HAYTAP (Hayvan Hakları Federasyonu) ile yaptığı protokol kapsamında belirli Migros mağazalarında son kullanım tarihi yaklaşan ya da aynı gün dolan ürünler HAYTAP (Hayvan Hakları Federasyonu) yetkililerine teslim edilerek orman, sokak ve barınak hayvanlarının beslenmesine destek olunmaktadır. 2014 yılında 65 mağaza ile başlayan proje 2015 yılında 24 ilde 205 Migros Mağazasına çıkarılmıştır.
Migros tarafından 2015 yılı içerisinde çeşitli kurum ve kuruluşlara, sosyal yardımlar gerçekleştirilmiştir:
  • Kızılay ve Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı’na Ramazan kolisi bağışları gerçekleştirilmiştir.
  • Migros, 2015 yılında sosyal yardım amacıyla vakıf ve derneklere 355.975,15TL tutarında bağışta bulunmuştur.Migros ve Ariel (P&G), gelenekselleşen “Çocuk Kıyafeti Bağış Kampanyası” ile on binlerce çocuğa ulaşmıştır. “Çocuk Kıyafeti Bağış Kampanyası” süresince müşterilerin yoğun destek verdikleri bu kampanyada, Migros Mağazaları’nda toplanan giysiler, önce Ariel ile temizlenip ardından Toplum Gönüllüleri Vakfı aracılığı ile çocuklara yeni gibi tertemiz ulaştırılmıştır. Kıyafet Bağış Kampanyası ile 5 yılda 220 bin çocuğa ulaşılmış ve 500 bini aşkın kıyafet bağışı yapılmıştır.
Designed by Dreams&Bytes